Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uczniowie II klasy kształcący się w zawodzie „technik architektury krajobrazu” pomogli mieszkańcom dzielnicy „Węglin Północny” w Lublinie w ich staraniach o uatrakcyjnienie przestrzeni wspólnej, funkcjonującej przy ul. Szwejka jako „Krokusowy skwer”.

W dniach 25 i 30 października 2019 roku w ramach praktyk z przedmiotu „Prace w obiektach architektury krajobrazu”, pod opieką nauczycielki - Anny Skarżyckiej, wsparli grupę studentów z kierunku Architektura krajobrazu prowadzonego na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie wspólnie ze studentami, pod kierunkiem dr inż. Beaty Żuraw oraz dr Margot Dudkiewicz z Katedry Architektury Krajobrazu, na wyznaczonych płaszczyznach posadzili bulwy krokusów w liczbie 20 tys. sztuk. Ilość wprowadzonego materiału roślinnego poprawi walor dekoracyjny przestrzeni i wzbogaci jej wartość przyrodniczą, zapewniając pożytek wczesnowiosenny owadom zapylającym.

Praktyczne działania na terenie zieleni osiedlowej dają uczniom i studentom możliwość skonfrontowania się z problemami technicznymi związanymi z zakładaniem i pielęgnowaniem obiektów architektury krajobrazu. Jednocześnie dają one możliwość doświadczenia ogromnej aprobaty i wdzięczności mieszkańców, doceniających pomoc młodzieży w uatrakcyjnianiu przestrzeni wspólnej.

 

 

 

 

W dn. 17 lutego 2020r. podpisano list intencyjny pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, reprezentowaną przez prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. dr hab. Haliną Buczkowską, a Zespołem Szkół Ponadpostawowych w Niemcach, reprezentowaną przez Dyrektor mgr Elżbietę Rudnicką.

Ze strony UP w Lublinie współpraca ta będzie realizować się poprzez:

- udział wykładowców w zajęciach dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i zajęc typu warsztatowego i laboratoryjnego

- przeprowadzenie prezentacji oferty edukacyjnej i możliwości dalszego kształcenia

- informowanie szkoły o dniach otwartych, ogólnodostepnych wykładach i pokazach oraz innych działaniach mogących zainteresować młodzież

- zamieszczenie informacji o niniejszej współpracy na stronach internetowych 

- podejmowanie innych działań promocyjnych

Ze strony ZSP Niemce współpraca ta będzie realizować poprzez:

- zamieszczenie informacji o niniejszej współpracy na stronach internetowych 

- podejmowanie innych działań promocyjnych

 

 

Wspólne działania

Utworzono dnia 19.02.2021, 12:28

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Zegar