Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Podopieczni Zbigniewa Cękały powrócili z Mistrzostw Polski

Utworzono dnia 08.05.2017

Od 28 do 30 kwietnia 2017 r. w Hali Sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek w podnoszeniu ciężarów do lat 20. W zawodach wystąpiło 54 kobiety i 126 mężczyzn z 57 klubów z całej Polski. GULKS Niemce reprezentowali Lidia Różyk i Mateusz Wypart. W kat. wag. 69 kg. Lidka zajęła miejsce VI, uzyskując wynik w dwuboju 122 kg. Mateusz startując w kat. 94 kg zajął miejsce X, uzyskując wynik 221 kg.

Od 4 do 7 maja w hali WLKS Siedlce  odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17. W czterodniowych zawodach udział wzięło aż 265 zawodniczek i zawodników. Do lat 17 srebrny medal wywalczyła Patrycja Powroźnik, uzyskując wynik w dwuboju 126 kg. w kat. wag 53 kg. VI miejsce w kat. wag. 48 kg. zajęła Konstancja Kuchciak a Mateusz Kowalczyk w kat. 69 kg. z wynikiem 143 kg. zajął miejsce XIII. W kategorii wiekowej do lat 15, Adam Urban uczeń II kl. Gimnazjum w Niemcach zajął miejsce VI uzyskując wynik 140 kg.