Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lubelskiego w terenowym kolarstwie MTB Maraton Cyklu Mazovia MTB Marathon „O Puchar Starosty Lubelskiego Wysokie – Zakrzew 2023”

Utworzono dnia 28.04.2023

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wójt Gminy wysokie Dorota Dobrzyńska oraz Wójt Gminy Zakrzew Teodora Zaręba zapraszają mieszkańców w każdym wieku do startu w rowerowych zawodach z cyklu Mazovia MTB Marathon. Już 21 maja będzie można zakosztować sportowych emocji.

Majowe zawody to znakomita okazja dla całych rodzin, by spędzić niedzielę w aktywny, pełen emocji sposób. Triumfator Tour de Pologne, kolarski mistrz Polski i jeden z najwybitniejszych polskich szosowców organizuje maraton MTB. Rywalizacja odbędzie się w cyklu Mazovia MTB Marathon, prowadzonym już od 19 lat i cieszącym się dużą popularnością ze względu na przyjacielską atmosferę oraz ciekawie przygotowane trasy.

Nie inaczej będzie 21 maja: wszyscy mieszkańcy gmin Wysokie i Zakrzew, a także powiatu lubelskiego zostaną ciepło powitani w biurze zawodów i miasteczku rowerowym, zlokalizowanym na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie. Czekać będzie na nich nie tylko inspirująca atmosfera, ale także trzy zróżnicowane trasy do wyboru.

„Zaplanowałem trzy różne trasy po to, aby każdy mógł zakosztować przyjemności z jazdy po tym przepięknym terenie. Na dystansie Hobby najlepiej poczuje się młodzież, nieco dłuższy i bardziej wymagający dystans Fit jest pomyślany o rowerzystach jeżdżących przede wszystkim rekreacyjnie, a najdłuższy dystans Pro zarezerwowany jest zaprawionych w bojach kolarzy górskich” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy zawodów.

Specjalnie na okoliczność majowego maratonu, prowadzona będzie odrębna klasyfikacja mieszkańców gmin Wysokie i Zakrzew. Dzięki temu będzie można przekonać się, kto z nich jest najszybszą zawodniczką i zawodnikiem na poszczególnych dystansach. Organizatorzy Mazovii pamiętali także o tych najmłodszych sportowcach. To dla nich przygotowano darmowe zawody z Rybką MiniMini, postacią spopularyzowaną przez telewizyjne bajki. Na maluchy czekać będzie bezpieczna trasa gwarantująca moc pozytywnych emocji. Do startu trzeba jedynie kasku oraz sprawnego roweru, choćby biegowego czy takiego z dodatkowymi kółkami.

Partnerami maratonu są: Powiat Lubelski, Gmina Zakrzew oraz Wysokie. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Lubelskiego.

Zapisy na zawody już trwają. Swój udział można zgłosić tutaj (https://mazoviamtb.pl/wysokie-2023/). Na stronie dostępne są też wszystkie informacje dotyczące tras i dystansów.

 

PROGRAM ZAWODÓW WYSOKIE / ZAKRZEW MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 04.06.2022

biuro zawodów: na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie 23-145

 

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

 

W trakcie wydarzenia będzie transmitowany na żywo program Wiosna z TVP 3 Lublin

 

Zawody kolarskie

Utworzono dnia 28.04.2023, 10:20

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 504

W poprzednim tygodniu: 966

W tym miesiącu: 927

W poprzednim miesiącu: 4195

Wszystkich: 338247

Zegar