Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Na rowerze – bezpiecznie

Utworzono dnia 01.06.2022

Kolarstwo z uśmiechem i w kasku! Pod takim hasłem odbyło się spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Lubelskiego z mistrzem kolarskim, panem Cezarym Zamaną. Miało ono miejsce w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, a naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów z klasy I LO i I TŻ. W spotkaniu z uczniami brał również udział Starosta Lubelski, pan Zdzisław Antoń.

Wielokrotny medalista kolarski opowiadał o swoich sukcesach (przejechał na rowerze 1 000 000 i ścigał się na wszystkich kontynentach), ale przede wszystkim wyjaśniał, jak jeździć w bezpieczny sposób - dlaczego potrzebny jest kask, jak najlepiej hamować i dlaczego na rowerze przydaje się umiejętność robienia przewrotów. 

Na koniec spotkania pan Cezary Zamana zapraszał wszystkich na mający się odbyć 12 czerwca maraton rowerowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon "O puchar Starosty Lubelskiego Wysokie-Zakrzew 2022". W wydarzeniu może wziąć udział każdy (przewidziane są nawet zawody dla dzieci poniżej 6. roku życia), a uczestnicy będą mieli do wyboru trasy o różnej długości i trudności. Wystarczy przyjechać do Wysokiego z rowerem i kaskiem. Zapisy będą prowadzone w biurze zawodów na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie. Start rywalizacji o 11.45.

Na rowerze – bezpiecznie

Utworzono dnia 01.06.2022, 13:53

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 176

W poprzednim tygodniu: 519

W tym miesiącu: 695

W poprzednim miesiącu: 2348

Wszystkich: 296074

Zegar