Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Tydzień Bibliotek - propozycje czytelnicze

Utworzono dnia 12.05.2022

Kto czyta książki, żyje podwójnie

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek prezentujemy kilka krótkich informacji o książkach z naszych zbiorów bibliotecznych, które warto przeczytać.

 

James Islington „Cień utraconego świata” – To jedna z lepszych książek fantasy ostatnich lat. Jest oparta na znanych schematach, ale wykracza poza nie. Młodzi bohaterowie, ciekawie wykreowany świat i interesujący system magii, to niewątpliwie atuty tej książki. Na dodatek autor zręcznie zmienia perspektywy i to, co jest początkowo uznawane za prawdę, za jakiś czas objawia się czytelnikowi z zupełnie innej strony. Książka jest pierwszym tomem (skończonej i wydanej także u nas) trylogii.

 

Adam Higginbotham „O północy w Czarnobylu” – Książkowy reportaż dotyczący jednej z najsłynniejszych katastrof nuklearnych. Autor pracował nad nią 10 lat, a w efekcie otrzymaliśmy kompletne studium zdarzenia. Higginbotham pisze o powstaniu elektrowni, o życiu mieszkańców Prypeci, o absurdach ZSRR. Skupia się na przebiegu tragedii, kulisach działań propagandowych oraz skutkach wybuchu. Snuje przejmującą opowieść o heroizmie, desperacji i rozpaczy.

 

Julia Jakolewa „Towarzyszu mój” – To interesujący retrokryminał, którego akcja rozgrywa się w Leningradzie w latach 30-tych XX wieku. Realia ówczesnej rzeczywistości zostały oddane bardzo dobrze – duszna atmosfera, nieustanna podejrzliwość wszystkich wobec wszystkich, strach przed aresztowaniem, wszechobecne donosicielstwo, a do tego sączaca się z każdej strony propaganda. W takim świecie śledczy Zajcew mierzy się z nietypowym śledztwem i wyjątkowym zabójcą.

 

Wypożycz mnie

Utworzono dnia 12.05.2022, 11:17

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Zegar