Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Szkolna Kawiarenka Literacka

Utworzono dnia 13.11.2014

Wiele pięknych słów napisano o książkach, a ogromna większość z nich doczekała się adaptacji filmowych, przedstawień teatralnych, czy miuzikali. Z racji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Roku Czytelnictwa w październikowy poranek miała miejsce w naszej placówce Szkolna Kawiarenka Literacka, w której swoje ulubione książki prezentowali uczniowie i nauczyciele. Młodzież uczestnicząca w poranku w ramach przerywników wzięła udział w konkursach – należało wykazać się znajomością literatury i odgadnąć poprawnie tytuł książki, na podstawie której powstał przytoczony fragment prezentacji.
Nagrodziliśmy też uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie literackim „Moje spotkanie z literaturą”. Laureatką tego konkursu została uczennica kl II LO Katarzyna Popławska. Drugie miejsce przyznano Agnieszce Kobyłce z kl. ITT. Nagrodzone prace dostępne są w dziale konkursy.
Jeden z internautów napisał kiedyś, że przyjemność czytania „Jest to brama do magicznego świata”. Przygotowując ten poranek chciałyśmy, aby choć troszkę pokazać uczniom ten magiczny świat – mam nadzieję, że się nam to udało.

Patrz fotogaleria

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1085

W poprzednim tygodniu: 1218

W tym miesiącu: 5367

W poprzednim miesiącu: 4289

Wszystkich: 305036

Zegar