Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Świąteczny scrapbooking

Utworzono dnia 03.12.2014

Przez blisko 4 godziny panie bibliotekarki z Gminnych Bibliotek Publicznych powiatu lubelskiego poznawały w naszej szkole tajniki scrapbookingu. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tą techniką ozdabiania kart  i wykonywania zawieszek. Koleżanki miały możliwość uczestnictwa w warsztatach artystycznych aktywnie i twórczo. Dzięki wspólnej integracji i pracy wykonały świąteczne cudeńka, które wykorzystają w pracy z dziećmi w swoich placówkach.
Warsztaty odbyły się 2 grudnia dzięki współpracy Dyrekcji Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie i nauczyciela bibliotekarza ZSP w Niemcach.

Dla zainteresowanych kilka słów na temat wspomnianej techniki:
Scrapbooking to zachowywanie wspomnień. Jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami, pamiątkami rodzinnymi czy innymi przedmiotami związanymi z naszymi wspomnieniami. Nazwa pochodzi z połączenia słów "scrap" (kawałek, resztka, drobiazg, skrawek) i "book" (książka).
Chwytanie chwil w  papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. Pojęcie scrapbookingu w potocznym użyciu często rozszerzane jest na inną dziedzinę papercraftu - cardmaking, czyli tworzenie kart okolicznościowych. Obie dziedziny łączą wykorzystywane techniki i style, inne jest natomiast  przeznaczenie powstających w ich ramach prac.

Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowe arkusze papieru, papiery do scrapbookingu, wstążki, tasiemki  i bawełniane koronki, nożyczki do wycinania profilu, koraliki, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania oraz klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga również dekoracyjnych stempli, tuszy, naklejek, puncherów, wykrojników, brokatów, cienkopisów i markerów, naklejek, etykiet, kolorowego pudru. Im więcej dodatków, tym ciekawszy jest efekt końcowy pracy.
W scrapbookingu nie ma określonych reguł. Wykonywane prace - projekty zależą tylko od inwencji twórczej ich autorów.

Patrz fotogaleria

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1089

W poprzednim tygodniu: 1218

W tym miesiącu: 5371

W poprzednim miesiącu: 4289

Wszystkich: 305040

Zegar