Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Staże w Hiszpanii cz.2

Utworzono dnia 28.09.2022

Nasi uczniowie przebywający na praktyce zawodowej w Hiszpanii zdobywają nowe, wartościowe umiejętności. Uczennice pracujące na kuchni pomagają przy sporządzaniu potraw serwowanych w restauracjach, a niektóre z nich przygotowują samodzielnie. Przy okazji mogą również spróbować miejscowych specjałów. Informatycy ćwiczą projektowanie stron internetowych oraz serwisowanie sprzętu komputerowego. Sprawnie idzie im rozkładanie laptopów na części pierwsze, zwykle udaje się je również na powrót poskręcać.

Pobyt w Granadzie to nie tylko ciężka praca ale także intensywny program kulturalny. Korzystając z wolnego weekendu w sobotę stażyści wybrali się na pieszą wycieczkę po górskim wąwozie Los Cahorros. Niedziela była przeznaczona na zwiedzanie nadmorskiej Malagi. Udało się zobaczyć stary arabski pałac i zamek na szczycie wzgórza, ruiny rzymskiego teatru i dwa muzea, a nawet wejść na dach katedry. Znalazł się również czas na chwilę relaksu na plaży oraz na zakup pamiątek.

Po powrocie do Granady udało się jeszcze zobaczyć procesję religijną organizowaną z okazji święta patronki miasta Virgen de las Angustias. W poniedziałek uczniowie, którzy mieli jeszcze siły na dalsze zwiedzanie, wybrali się na spacer po najbardziej spektakularnych punktach widokowych oraz wzgórzach leżących wokół miasta.

Hiszpania cz.2

Utworzono dnia 28.09.2022, 07:33

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 626

W poprzednim tygodniu: 2590

W tym miesiącu: 7374

W poprzednim miesiącu: 4895

Wszystkich: 383587

Zegar