Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Nasze pierwsze BMW

Utworzono dnia 05.12.2014

Grupa przesympatycznych kucharzy;) z klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP w Niemcach udała się 6 listopada w ramach zajęć praktycznych do cukierni „ELKA” w Leonowie.
Na początku naszego spotkania  właścicielka zakładu p. Elżbieta Caban-Rachwał opowiedziała nam o codziennej pracy cukierni. Zobaczyliśmy wszystkie pomieszczenia w budynku, zapoznaliśmy się z ofertą cukierni, a także tajnikami pracy ciastkarza. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Naszym zadaniem było  piec ciastka – oczywiście!  Dostaliśmy w swoje ręce masę marcepanową, można z niej wypiekać smaczne ciasteczka. My podeszliśmy do tego kreatywnie…..
Dziewczęta ulepiły znaczki BMW dla swoich ,,kolegów’’;), a pani Agnieszka Budzyńska,która nam towarzyszyła wraz z jedną z naszych  koleżanek ulepiła świątecznego Mikołaja.

Po  „ciężkiej pracy” nadszedł czas na przyjemności. Miła pani Ela poczęstowała nas swoimi wypiekami. Jednogłośnie wygrało ciasto z porzeczkami. Ten dzień wspominamy bardzo mile. To nasze pierwsze kroki w wybranym przez nas zawodzie i już wiemy, że nie pomyliliśmy się.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzimy cukiernię i skorzystamy z wiedzy i umiejętności jej właścicielki.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 263

W poprzednim tygodniu: 1013

W tym miesiącu: 4315

W poprzednim miesiącu: 5270

Wszystkich: 366755

Zegar