Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bychawie

Utworzono dnia 11.09.2023

 

Książką, czytaną w tym roku w ramach Narodowego Czytania, jest powieść E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jedna z uroczystości związanych z tym wydarzeniem odbyła się 7 września 2023 r. w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Wśród zaproszonych gości znajdowali się uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor, Anną Kozieł.

Zaproszonych gości przywitał Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, który w swym przemówieniu zwrócił się przede wszystkim do młodzieży szkolnej, zwracając uwagę na nieocenioną rolę książki w ludzkim życiu. Starosta Lubelski rozpoczął właściwą część uroczystości, czytając pierwszy fragment powieści E. Orzeszkowej. Kolejne fragmenty czytali m.in. pan Jacek Figarski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pani Elżbieta Denejko, dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty, a także zaproszeni dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubelskiego.

W trakcie imprezy odbył się konkurs online poświęcony „Nad Niemnem”, którego laureatami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.

Na zakończenie gospodarze wydarzenia podziękowali wszystkim czytającym za przyjęcie zaproszenia i zaangażowanie w Narodowe Czytanie, następnie wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu, a czytającym egzemplarz książki „Nad Niemnem” ufundowanej przez MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bychawie

Utworzono dnia 11.09.2023, 16:39

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2153

W poprzednim tygodniu: 2491

W tym miesiącu: 5340

W poprzednim miesiącu: 10660

Wszystkich: 417627

Zegar