Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

technikum agrobiznesu

Czcionka:

Technikum Agrobiznesu

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik agrobiznesu jest przygotowanie do projektowania, organizowania i prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze agrobiznesu. Wychodząc naprzeciw istniejącemu bezrobociu w Polsce i za granicą absolwent uzyska  wiedzę na samozatrudnienie  i ubieganie się o fundusze z Unii Europejskiej.

Interesuje Cię własny agrobiznes i dodatkowe wsparcie z funduszy unijnych na rozwój swojego przedsiębiorstwa? Zostań uczniem technikum agrobiznesu!

Przedmioty punktowane przy postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym:

  • j. polski
  • biologia
  • matematyka
  • j. obcy

Kwalifikacje:

R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej

R.6 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

 

Technik Agrobiznesu będzie potrafił: ocenić opłacalność uruchamiania produkcji rolno – spożywczej, jakość podstawowych produktów rolniczych, spożywczych i środków do produkcji rolnej; analizować oraz oceniać działalność zaopatrzeniową, produkcyjną, handlową i finansową firmy; sporządzać podstawową dokumentację związaną z działalnością firmy, konstruować biznesplany własnego gospodarstwa czy firmy.

 

 

Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na wszystkich uczelniach wyższych.

Perspektywy zatrudnienia:
 

Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę w przedsiębiorstwach przetwórstwa rolno-spożywczego, firmach handlowych, usługowych i produkcyjnych, obsłudze ruchu turystycznego, marketingu i sprzedaży produktów rolniczych i spożywczych, w usługach technicznych, finansowych i bankowych rynku rolnego oraz weterynaryjnych, urzędach administracji samorządowej, a także prowadzić własne przedsiębiorstwa agroturystycznego lub rolne o dowolnej wielkości.

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2