Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

VIII Powiatowa Konferencja Szkół Branżowych

Utworzono dnia 03.03.2020
Czcionka:

„Zawód z przyszłością – Twoją mądrością” – pod takim hasłem w naszej szkole, w czwartek 27 lutego, odbyła się VIII Powiatowa Konferencja Szkół Branżowych - w ramach kampanii Lubelskiego Kuratorium Oświaty - "Zawodowy strzał w 10". Celem konferencji było przybliżenie uczniom szkół podstawowych umiejętności zawodowych, które mogą nabyć wybierając dany zawód jako dalszą drogę kształcenia. Spotkanie umożliwiło również zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną szkół Powiatu Lubelskiego  na rok szkolny 2020/2021.

Zebranych uczestników  powitała dyrektor ZSP w Niemcach pani Elżbieta Rudnicka jako gospodarz konferencji. Następnie przekazała głos  panu  Zdzisławowi  Antoniowi  – Staroście Lubelskiemu, który otwierając spotkanie, mówił o potrzebie mądrych wyborów przez młodzież, które zaowocują w przyszłości. Kolejnymi prelegentami byli: pan Eugeniusz Pelak – Wicekurator Oświaty w Lublinie, pani Bożena  Ćwiek -  Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Pan Krzysztof Urbaś – wójt Gminy Niemce. Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski, pani Anna Matraszek-Furtak zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lublinie, Radni Rady Powiatu Lubelskiego, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Lubelski.

Głównym odbiorcą konferencji byli oczywiście uczniowie szkół podstawowych, którzy przybyli do nas bardzo licznie z wielu placówek wraz ze swymi dyrektorami, nauczycielami i doradcami zawodowymi. Mieli oni okazję poznać wiodące kierunki w szkołach Powiatu Lubelskiego, zaprezentowane przez uczniów tych placówek, a uatrakcyjnione przez konkursy, w których każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez poszczególne szkoły i Starostwo Powiatowe w Lublinie.

 Interesującym uzupełnieniem każdego pokazu były wystąpienia pracodawców współpracujących z daną szkołą. To ważny głos naszej konferencji, który wzbudził zainteresowanie słuchających, gdyż dowiedzieli się o sytuacji na rynku pracy, o wymaganiach z jakimi może się spotkać absolwent szkoły średniej podejmujący pracę, o szansach rozwoju osobistego, a także o wysokości zarobków w danej branży zawodowej.

Doradztwo zawodowe to niezbędny element kształtowania młodego człowieka, to drogowskazy na drodze zwanej edukacją,  to zasady mądrego wyboru ścieżki kształcenia ucznia po szkole podstawowej, o czym mówił pan Piotr Dziurda -  doradca zawodowy z wieloletnim stażem.

Na konferencji branżowej nie mogło zabraknąć   przedstawicieli szkolnictwa wyższego. Swoje stanowiska zaprezentowali: Uniwersytet Przyrodniczy  w Lublinie i Politechnika Lubelska. Instytucje takie jak: Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie oraz  Narodowy Bank Polski Odział w Lublinie, także wsparły swoją obecnością nasze przedsięwzięcie.

Na zakończenie konferencji pani Elżbieta Denejko – Dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego –Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaprezentowała zebranym Informator – Kształcenie w zawodach na rok szkolny 2020/2021, który jest dedykowany uczniom szkół podstawowych, rodzicom i wszystkim zainteresowanym, jako kompendium wiedzy na temat kierunków kształcenia zawodowego  w szkołach.

Serdeczne podziękowania składamy pracownikom Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych za pomoc w organizacji konferencji.

Dziękujemy wszystkim  uczestnikom  za obecność na konferencji. Do zobaczenia w naszej szkole!

Konferencja 27.02.

Utworzono dnia 03.03.2020, 15:34

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 100

W poprzednim tygodniu: 563

W tym miesiącu: 421

W poprzednim miesiącu: 4434

Wszystkich: 193399

Zegar