Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deszcz medali na zakończenie Roku 2017 dla sztangistów GULKS Niemce!

Utworzono dnia 06.12.2017
Czcionka:

W dniach 2-3 grudnia 2017 r. w Biłgoraju rozegrany został Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców do lat 17 i 20, połączony z finałem rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorek i Juniorów.

Na starcie stanęli zawodniczki i zawodnicy z 12 klubów sportowych Lubelszczyzny. Wspaniały sukces osiągnęli zawodnicy GULKS Niemce. W kategorii do lat 17 brązowe medale wywalczyli Patrycja Powroźnik i Adam Urban. Patrycja w kategorii wagowej do 58 kg uzyskała wynik w dwuboju 135 kg i uzyskując 190 pkt. w punktacji Sinclaira, uzyskała I klasę sportową. Adam uczeń III klasy Gimnazjum w Niemcach startując w kategorii wagowej 94 kg uzyskał wynik 151 kg. W kategorii wiekowej do lat 20 Klub GULKS Niemce reprezentowali Lidia Różyk uczennica III klasy Technikum w Niemcach oraz tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Patryk Dziuba uczeń II klasy Technikum w Niemcach.  Lidka, startując w kategorii wagowej do 69 kg, wywalczyła medal srebrny, uzyskując w dwuboju wynik 113 kg. Patryk jak to na mistrza przystało  nie miał sobie równych. W kategorii wagowej do 105 kg wywalczył złoty medal osiągając w dwuboju 250 kg.